zamki do bram
Artykuły metalowe

Zamki do bram mechaniczne i inne

7 kwietnia 2020

Różnego rodzaju zamki do bram

Na rynku dostępne są różnego rodzaju mechaniczne oraz elektroniczne zamki do bram i furtek. Oba rodzaje mają swoje wady i zalety, z którymi należy się zapoznać przed dokonaniem wyboru. W zależności od naszych zasobów finansowych, powinniśmy zdecydować się na takie rozwiązanie, które zapewni możliwie najwyższe bezpieczeństwo. Istotny jest także komfort użytkowania i niezawodność.

Klasyczne rozwiązania mechaniczne

Zamki mechaniczne są wyborem bardziej tradycyjnym. Być może nie stanowią one świetnej ochrony przed włamywaczami. Jednak ich zaletą jest niższa cena oraz nieskomplikowana budowa. Decydując się na taki wybór powinniśmy zainwestować w produkt, który posłuży nam jak najdłużej. Dlatego tak istotne są zabezpieczenia antykorozyjne, np. ocynk elektrolityczny. Klucz powinien być trudny do podrobienia – zmniejszy to ryzyko wtargnięcia nieproszonych gości. Przy zakupie warto również zwrócić uwagę na górny rygiel do bramy – powinien mieć on regulowaną długość, co ułatwi nam zamykanie wjazdu przy dużych opadach śniegu.

Elektroniczne zamki do furtek i bram

Co jednak, jeśli tradycyjne rozwiązanie nam nie wystarczy? Wielu właścicieli domów stawia na maksymalną wygodę i bezpieczeństwo. Są oni także skłonni przeznaczyć większe środki na bardziej nowoczesne i zaawansowane rozwiązania. Dlatego rosnącą popularnością cieszą się elektroniczne zamki do furtek i bram. Ich zaletą jest to, że są one bezpośrednio połączone z domofonem. Dzięki temu mieszkańcy mogą na bieżąco kontrolować, kto wchodzi na teren posesji. Tego rodzaju zamki posiadają także specjalne zapadki uniemożliwiające otwieranie furtki czy bramy bez użycia specjalnego chipu, klucza czy kodu. Właściciel nie musi więc martwić się, że zasuwa do bramy zostanie przypadkowo otwarta lub ktoś podrobi klucz. Wadą elektronicznych zamków może być ich większa awaryjność, jednak zależy to od jakości wykonania produktu.
Reasumując, zawsze powinniśmy mieć na uwadze nasze bezpieczeństwo  – nie  należy oszczędzać na jakości zabezpieczeń do posesji. Natomiast wybór zamków – tradycyjnych lub elektronicznych –  zależy już od naszych możliwości finansowych oraz indywidualnych potrzeb.